Koncerty

Check Accordion Trio

Check Accordion Trio je uskupení tří mladých akordeonistů, studujících pod vedením Doc. Jytte von Rüden na Národní hudební akademii v dánském Odense. Hlavním cílem Markéty Laštovičkové, Marie Čejnové a Michala Karbana je ukázat akordeon ve všech možných polohách a hudebních žánrech.

Zaměřují se především na klasickou hudbu, ale v repertoáru nalezneme i moderní akordeonovou literaturu, balkánskou hudbu, argentinská tanga či minimalistické skladby.

Trio vzniklo v roce 2017 a již za tak krátkou dobu si vydobylo uznání jak v rámci široké, tak i odborné veřejnosti v České Republice i v Dánsku, především díky rozmanitému repertoáru.

Duo Modus

Duo Modus existuje již řadu let jako stálé hudební uskupení a od samého začátku přitahuje značnou pozornost.

Duo se skládá z česko/dánské houslistky Marty Líbalové a dánské akordeonistky Jytte von Rüden. Samotný název „Modus“ symbolizuje jedinečnou nástrojovou kombinaci, která představuje tradiční a moderní klasickou hudbu zcela novým způsobem.

S velkou intenzitou, citlivostí a atmosférou zažívají diváci vzrušující interpretaci dua – od melancholie po skvělý humor. Neobvyklá kombinace interpretace a zvuku Dua Modus dává hudbě zcela nové a překvapivé dimenze, které ještě nikdy nebyly slyšet. Fascinuje a překvapuje širokou veřejnost i hudební svět.

Neobvyklá souhra bere posluchače do světa plného barev, které jsou jinak známy pouze ze smyčcových kvartetů a orchestrů. Duo koncertuje v mnoha různých evropských zemích, v Číně, stejně jako jejich pravidelné koncerty v Izraeli jsou vždy přijímány s velkým úspěchem.