Přátelé akordeonu

Program akce

Festivalová dramaturgie skrývá 5 žánrově rozdílných koncertů a návštěvníci se mohou těšit například na sólový recitál Aliaksandra Yasinského, Gankino Quintet, Check Accordion Trio nebo na harmonikáře Davida Kopáčka.  

Program Kutnohorského týdne akordeonu 2024:

20/8/2024 od 19:00

Check Accordion Trio & hosté / Dačického dům

Tradiční zahajovací koncert festivalu, na kterém zahraje Check Accordion Trio s hosty. Těšit se můžete na hudbu Latinské Ameriky, ale také zajímavé aranže připravené v rámci Roku české hudby. Samozřejmě zazní také skladby připravené pro akordeonový orchestr KTA 2024. 

21/8/2024 od 20:00

David Kopáček / Kozí plácek

Venkovní koncert harmonikáře a baviče Davida Kopáčka. Vystoupení nabité energií, posluchačsky vděčným repertoárem i vtipným úvodním slovem Vás nadchne. Zpívání a tancování povoleno! 

22/8/2024 od 19:30

Gankino Quintet / Restaurace Dačický

Gankino Quintet (housle, klarinet, akordeon, kytara a kontrabas), kapela věnující se světům etnické hudby a jazzu.  Hudební uskupení složené z mladých nadějných muzikantů pardubické konzervatoře.  

23/8/2024 od 19:00

Aliaksandr Yasinski / kostel sv. Jana Nepomuckého

Sólový koncert osobitého běloruského akordeonisty a skladatele Aliaksandra Yasinského. Půjde zároveň galakoncert Kutnohorského týdne akordeonu k příležitosti pětiletého výročí. Těšit se můžete na speciální hosty. 

25/8/2024 od 15:00

Závěrečný koncert / kostel sv. Jana Nepomuckého

Tradiční slavnostní závěrečný koncert festivalu i akordeonových kurzů. Zahrají aktivní účastníci, komorní uskupení i unikátní akordeonový orchestr KTA 2024!  

Akordeon je geniální nástroj, nechte se unášet na jeho zvukových vlnách! I když nejste aktivním hráčem, tak jste srdečně zváni do Kutné Hory, abyste si vychutnali výjimečnou atmosféru mezinárodního hudebního festivalu Kutnohorský týden akordeonu. 

Vstupenky na jednotlivé koncerty nejsou v prodeji. Výtěžek z dobrovolného vstupného každoročně putuje do Nadace Jedličkova ústavu.  Přejete si připravit rezervaci? Kontaktujte nás. 

 

20.-25. srpna 2024

Kurz trvá 6 dní, probíhá od úterý do neděle

Dačického dům 

Komenského náměstí 41 284 01 Kutná Hora